Генії мистецтв – Франсуа Буше

Генії мистецтв   Франсуа Буше

Картина французького художника стилю рококо Франсуа Буше “Генії мистецтв”. Розмір картини 72 x 74 см, полотно, олія. Генії – за древнеиталийским поглядам – боги-покровителі, колишні у кожної людини від самого моменту його народження і супроводжували її повсюди, як другу “я”. В римській міфології геній – божество, дух-покровитель роду, сім’ї, цивільної громади.

Спочатку уособлював чоловіче начало, життєву силу. Розглядалося також як самостійне божество, яке народжувалося разом з людиною і визначала його життєвий шлях. Існували генії не тільки окремих людей, визначали їх волю і вчинки, але й генії народів, легіонів, зборів, міст, країн, таборів, мистецтв, театрів, і навіть богів Їм приносили жертви.

Генії місцевостей найчастіше зображувалися у вигляді змій, а інші генії – у вигляді людей з рогом достатку і жертовною чашею в руках. Якщо генії зображувалися під час жертвоприношення, то за римським звичаям голова їх була наполовину закрита тогою: такі зображення домашніх геніїв знайдені в Помпеї.

Статуя римського генія народу стояла на форумі в Римі. Великим значенням користувався культ генія кожного імператора. При Серпні у всіх 14 частинах Риму стояли статуї його генія. У різних мовах європейських народів слово генії вживається у різному сенсі і з різними відтінками; всього марнотратніше на нього французи, у яких, крім особливого особистого властивості, їм позначається також дух складних і збиральних явищ ; приблизно так само, але менш щедро, вживають це слово англійці, німці схильні обмежувати його галуззю художньої творчості і умогляду; у німців, а також у російських поняття генія більш розмежовується з талантом, ніж у французів і англійців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)