Геракл, Деяніра і мертвий кентавр Несс – Бартоломеус Шпрангер

Геракл, Деяніра і мертвий кентавр Несс   Бартоломеус Шпрангер

Картина фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера “Геракл, Деяніра і мертвий кентавр Несс”. Розмір картини 112 x 82 см, мідь. Картина написана за мотивами давньогрецьких міфологічних історій про національний грецького героя Геракла. За міфологічними уявленнями греків, Геракл був сином Зевса і Алкмени, дружини тиринфского царя Амфітріона, онук Персея.

Після звершення всіх своїх подвигів Геракл отримав руку Деяніри, дочки этолийского царя Ойнея, з-за якої раніше воював з водяним богом Ахелоєм і відрубав у нього один з його рогів, перетворений наядами в ріг достатку. Деяніра, щоб міцніше прив’язати до себе Геракла, послала йому в дар одяг, просочений отрутою, який вона незнання визнала любовним зіллям. Як тільки одяг зігрілася на тілі, отрута почала надавати свою дію і Геракл, замучений жахливим болем, велів віднести себе в Трахин, де Деяніра у відчаї наклала на себе руки.

Геракл з останніх сил спорудив для себе на Це багаття і велів запалити його проходив повз Пеанту, якому за цю послугу віддав в дарунок свій лук. На похоронному багатті серед ударів грому і блискання багряних блискавок перетворена Геракл зійшов у хмарі на небо, де, примирившись з богинею Герой і ставши чоловіком богині вічної юності Геби, продовжив жити в сонм олімпійських богів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Геракл, Деяніра і мертвий кентавр Несс – Бартоломеус Шпрангер.