Геракл і Деяніра – Адріан ван дер Верфф

Геракл і Деяніра   Адріан ван дер Верфф

Адріан ван дер Верфф, один з найвідоміших голландських живописців свого часу, що прославився полотнами на античні сюжети. Його пронизані тонким еротизмом образи мали великий успіх у європейських аристократів. Художник був запрошений у Гейдельберг, до двору Йоганна Вільгельма, курфюрста Пфальца, де отримав визнання і прожив аж до смерті цього государя.

Історія кохання Геракла і Деяніри, запозичена з давньогрецької міфології, була дуже популярна в класичному мистецтві XVII-XVIII століть. Відважну красуню Деяніру Геракл узяв у дружини на прохання її загиблого брата, этолийского героя Мелеагра, якого зустрів в Аїді.

Одного разу, почувши, що коханий збирається одружуватися на іншій, і бажаючи нагадати про вчинений заради неї подвиг, Деяніра просочила хітон кров’ю кентавра, вбитого захищали її Гераклом, і послала його чоловікові. Але кров, яку зі стріли героя потрапила жовч лернейської гідри, стала отрутою і викликала болісну смерть Геракла. Дізнавшись про те, що згубила чоловіка, Деяніра покінчила з собою. Ця трагічна історія була добре відома освіченим людям XVII-XVIII століть, вона стала способом “ідеальною” кохання.

У картині Адріана ван дер Верффа античний сюжет – лише привід для зображення красивою пари: мужнього, суворого Геракла і прекрасною, ніжною Деяніри. Свою увагу художник зосереджує на жіночій фігурі, яка виділена яскравим світлом і оттенена червоним шовком покривала.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Геракл і Деяніра – Адріан ван дер Верфф.