Геракл і Омфала – Бартоломеус Шпрангер

Геракл і Омфала   Бартоломеус Шпрангер

Картина фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера “Геракл і Омфала”. Розмір картини 24 x 19 см, мідь. Картина написана за мотивами давньогрецьких міфологічних історій про Геракла. Омфала – лидийская цариця, дочка бога річки Иардана, вдова Тмолу, малоазиатская полубогиня, наполовину войовничого, наполовину жіночного характеру, покровителька задоволень і представниця жіночої продуктивності.

Омфала вважалася родоначальницею лидийских царів, головним чином тих, які походили від ассірійських Гераклідів. Коли Геракл, в покарання за вбивство Эвритова сина Іфіта, що був проданий Гермесом в рабство, пані його виявилася Омфала. Зачарований нею Геракл забув про свою войовничість і мужності, склав біля ніг цариці дубину і левову шкуру і зодягнувся в жіночий одяг.

Замість колишніх важких робіт йому тепер доводилося сидіти над пряжею в колі рабинь і догоджати примхам улюбленої господині. В Омфали від Геракла було кілька дітей. Міф про Геракла і Омфалі користувалися многте живописці; так, відома Помпейських картина, на якій зображений Геракл, одягнений у жіноче вбрання, в товаристві жінок-рабинь і суворої цариці, що відняла у героя атрибути його войовничості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Геракл і Омфала – Бартоломеус Шпрангер.