Герцогиня Ричмондская і леді Леннокс, спостерігають за виездкой герцога – Джордж Стаббс

Герцогиня Ричмондская і леді Леннокс, спостерігають за виездкой герцога   Джордж Стаббс

Одна з кращих робіт, написаних Стаббсом для герцога Річмондського. Дивлячись на картину, ми можемо відразу сказати, що герцог був дуже і дуже багатий – адже чищенням однієї його коні зайняті відразу четверо слуг.

Низький жанр Все життя Стаббсу не давала спокою слава його колег-академіків. На якусь коротку мить йому здалося, що він ось-ось досягне її і придбає офіційне визнання та шану. Але, підступно поманив живописця, слава знову відвернулася від нього.

Він, художник-анімаліст, трудівник низького жанру, не мав права розраховувати на рівні почесті з академіками, працювали у жанрах благородних. Так, у нього було багато замовників, які цінували його вміння “схоже” зображати їх гончих псів і породистих коней.

Але нікому не було діла до його копіткої праці, до його наукових вишукувань. “Містеру Стаббсу” діставалися поблажливо-заохочувальні похлопиванья по плечу, а лаврові вінки були не про його честь. Ними увінчували “справжніх художників”. Але, врешті-решт, “справжнім художником” виявився і Стаббс – час усе розставив по своїх місцях.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Герцогиня Ричмондская і леді Леннокс, спостерігають за виездкой герцога – Джордж Стаббс.