Гесіод і муза – Гюстав Моро

Гесіод і муза   Гюстав Моро

Гюстав Моро. “Гесіод і муза”. Опис картини Гюстав Моро навчався в школі витончених мистецтв в Парижі у Теодора Шассерио. Художник захоплювався давньогрецькою культурою, а його полотна, малюнки та акварелі були присвячені релігійним, історичним та міфологічним темами. У 1870 році Моро завершив картину “Гесіод і муза”, написану на основі давньогрецьких міфів.

Гесіод був першим грецьким поетом близько 700 до н. е. За його словами, він був народжений в Киме в Еоліда, а потім його батько, будучи збіднілим торговцем, перебрався в село Аскро поблизу гори Гелікон. Все це вплинуло на те, що хлопчик ріс поетом. Він був професіоналом у виконанні етнічних пісень. У пролозі Теогонії, написаної Гесіодом, сказано, що на творчість його надихали Музи, які були до нього, коли він пас овець і веліли йому говорити від їх імені.

На картині ми бачимо, що сиділи на кручі Гесіода з музою. Вони милуються чудовою природою, морем і чайками, пролітають над ним. Гесіод тримає в руках пастуший посох, він одягнений в хламиду червоного кольору і плащ, накинутий на голову. Муза, розкинувши свої рожеві крила, сидить поруч з ним. Біля підніжжя скелі лежить пастуша собака і поглядає на свого господаря.

На картині зображений низький горизонт, і тому небо займає великий простір. Воно красивого блакитного кольору з невеликими білосніжними хмарами. На горизонті можна побачити сірувато-блакитні руїни храму. Скеля виконаний в теплих коричневих кольорах. Персонажі є найяскравішою плямою на картині. Їх одягу, червоного, жовтого і рожевого кольорів виділяються на тлі основного колориту картини. “Гесіод і муза” – дуже гарна картина, виконана чистими яскравими фарбами. Вона передає відчуття свіжості моря і викликає позитивні емоції. Картина знаходиться в Музеї Гюстава Моро в Парижі у Франції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гесіод і муза – Гюстав Моро.