Гілка квітучого мигдалю в склянці – Вінсент Ван Гог

Гілка квітучого мигдалю в склянці   Вінсент Ван Гог

У 1888 році Ван Гог переїхав у містечко Арль на півдні Франції. Він сподівався побачити яскраві, наповнені світлом пейзажі, які його захоплювали і надихали на створення нових картин. Але сонячна погода змусила себе чекати. У лютому в Арлі йшли небувалі снігопади.

За кілька тижнів грунт накрив півметровий шар снігу. Ван Гог намагався писати на відкритому повітрі, але з-за сильного морозу здавалося практично неможливим. Більшу частину часу він проводив вдома, малюючи натюрморти і автопортрети.

Але, незважаючи на холод, мигдаль уже зацвів, провіщаючи швидке потепління. Ван Гог зобразив гілку в простому прозорому стакані. Головним героєм цього полотна Ван Гог робить яскраве світло, що падає з вікна. Ще холодні зимові сонячні промені пронизують скло склянки і примушують світитися ніжні білі пелюстки.

Довгі тіні чистого блакитного кольору падають на стіл, написаний жовтими мазками. Сірий фон пожвавлюється яскравою червоною смугою, і таким же червоним виведена широка підпис Ван Гога у верхньому лівому кутку. Композиція нагадує японські ікебани, але манера виконання далека від японського мистецтва, вона близька до імпресіонізму.

Натюрморт сповнений світла і, він висловлює світлий настрій автора і стан природи, пожвавився в передчутті швидкої весни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)