Гілка – Олександр Іванов

Гілка   Олександр Іванов

Творчість Іванова не обмежувалося тільки біблійної тематикою. Він умів дуже тонко і душевно писати картини природи. Одне з таких полотен – “Гілка”. На перший погляд, у ній немає нічого особливого. Все дуже просто, нехитро. Напевно, потрібно бути справжнім художником, щоб у цій звичайності розгледіти щось, гідне фіксації.

На перший план винесено гілка дерева. Вона, як би випадково, “заглядає” в картину, залишаючи свій ствол за рамою. По товщині гілки можна припустити, що це зовсім молоде, витончене деревце. Діагональ гілки спрямована зверху вниз. В результаті цього гілка з листям займає центральне місце на полотні. Яскраво, чітко, детально промальовані на гілці листочки. Для більшої реалістичності художник використовує різні відтінки зеленого кольору.

Основний холодно-зелений тон розбавлений жовтими і темно-зеленими відтінками. Задній план картини лише позначений, але не промальований досить чітко. Це, свого роду, декорація, загальний фон. Він не відволікає увагу глядача від споглядання гілки дерева – головного об’єкта композиції. Для фону використані відтінки блакитного і бузкового кольорів. Це надає картині свіжість і таємничість. Здається, що все губиться в тумані, в загадковій ранковій імлі.

Задній фон картини поділений лінією горизонту на дві частини. Але цей поділ не строго горизонтальне. У картині видно перспективу, простір і спрямованість вдалину. В блідо-жовтих отсветах неба вгадується присутність сонця. Зовсім скоро воно зійде і все навколо забарвиться в яскраві, соковиті, літні кольори. А поки що ніщо не порушує прозору прохолоду раннього ранку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)