Гімалаї Еверест – Микола Реріх

Гімалаї Еверест   Микола Реріх

Картина “Гімалаї Еверест” зображує найвищу точку на Землі. Гора має споконвічне тибетське назва Джомолунгма. З 1856 р. на картах Гімалаїв у цієї вершини з’явилася нова назва – Еверест – на ім’я президента Геодезичного комітету Індії австралійського генерала Джорджа Евереста, який першим здійснив обмір гори і з’ясував, що Джомолунгма – найвища вершина світу.

Серед різних образів природи Н. К. Реріх відводив горах особливе місце. Для нього гори – символ духовного сходження, наближення до краси, до добра. Разом з тим, гори – джерело сили і енергії, і саме фізичне сходження пробуджує в людині мужність, витримку і терпіння.

Для передачі величезних просторів і планів гір Реріх вдавався до методу паралельної перспективи. Цей метод характеризується тим, що просторові плани розглядаються як би з висоти “погляду з безмежності” і віддаленіші плани практично не скорочуються в розмірах, а розташовуються у вигляді сходів, що йдуть до верхнього краю картини, заповнюючи весь її простір.

Інша особливість трактування гір у Н. К. Реріха – чітке членування кристалічними гранями. Ця чіткість ліній і контурів носить часом графічний характер і підкреслюється різкими тінями або великими кольоровими площинами, Разом з тим Н. К. Реріх завжди виявляв ритмічне будова гір, чергування вершин і западин.

Ці особливості можна бачити на картині “Гімалаї Еверест”, де виділені чотири ритмічних ряду: зубчасті гори переднього плану, смуга хмар, смуга синіх гір з більш дробовим ритмом вершин, смуга білих снігових гір, що утворюють складний ритмічний візерунок на блідо-зеленому небі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)