Гирло річки Накагава – Утагава Хиросигэ

Гирло річки Накагава   Утагава Хиросигэ

Хиросигэ зображує точку з’єднання трьох важливих транспортних річок Едо, це – Накагава, Онагигава і Сінкава. Річка Накагава – відгалуження річки Тонэгава, впадала в Эдоский затока, протікаючи між Сумидагава і Тонэгава в південному напрямку. Накагава славилася достатком риби і була чудовим місцем рибної ловлі. В центрі аркуша Хиросигэ зобразив два човни з рибалками. По цих річках перевозили сіль, продукти з північних районів Японії і районів Японського моря в Едо.

Можливо, саме сіль перевозять великі криті човна в лівій частині аркуша, що рухаються по каналу Сінкава. Видно на річці і пасажирські човни, це – гетоку-буне, що курсували між місцевістю Гетоку і центром міста. Вони зображені у нижній частині аркуша. У лівому куті гравюри видно споруди сторожового поста Накагава гобансе, створеного для контролю за ввезенням зброї і вивезенням жінок. Всі судна піддавалися обов’язковій перевірці. Хиросигэ вдалося передати динамічне життя річки.

Темно-синя смуга пізньої версії листа підкреслює лінію набережній, повторюючи її плавний вигин. Вола, в місці злиття двох річок, забарвлюється в більш темні тони. Рожева лінія стилізованих хмар стає інтенсивніше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гирло річки Накагава – Утагава Хиросигэ.