Гніздо купідонів – Адольф Бугеро

Гніздо купідонів   Адольф Бугеро

“Гніздо купідонів” – втілення поцілунків, любові і липкою пристрасті в масляному шарі фарби. Це полотно великого Адольфа Бугеро, написаний напередодні останніх п’яти років його життя повної втрат близьких. Воно виконане в звичною і улюбленою для майстра манері ілюзорного сяйва завдяки дуже тонкого листа і світлої панелі. Тут є все: і характерний бугеровский розмитий пейзаж, і укрупнені головні герої, і присутність міфічної казки Риму, і алегорія людських почуттів. Впізнаване лист Адольфа Бугеро дуже плавне і невагоме.

Не дивлячись на те, що полотно написане маслом, здавалося б таким щільним і жирним пігментів, “Гніздо купідонів” здається аквареллю – прозорою до волокон полотна, текучого і водянистою. Велика кількість білил грає в сонячні зайчики на тілах. При цьому шкіра героїв виділяє мармуровість, часом крихкий фарфор. Поволока димки на дальньому плані і відсутність різких ліній наділяють погоду в сюжеті ранковою прохолодою, туманом і вогкістю. Немов дівчину застали зненацька метушливі ангели на світанку біля водойми. Тепер про сюжет. Він романтичний і кілька сексуальний.

Трепетні дитячі руки, якщо ангели взагалі мають вік, тягнуться до живого теплого тіла. Характерно те, що в якості об’єкта для любові художник вибрав протилежний підлогу хлопчикам – Купидонам. Це юна жінка, соковита і свіжа. Хоча таким же героєм міг виступати і юнак. Однак, невідомо, наскільки цнотливим було час, особливо церква. Притому, що божественні істоти по суті своїй безстатеві. І так Купідони або, якщо хочете, Амури, метушливої натовпом вирішили пограти з земною істотою.

Бути може, Бугеро наділив своє полотно таємним змістом не єдиною кохання на всі часи, а алегорією легкого флірту. Стріла купідона, кинута в серці мети, обіцяє закоханість, а що передбачає гра вісників любові та їх поцілунки? Не інакше, як легке вітряне захоплення зацелованной ними особи. Але ось стріла пустуна того, що зі спини заходить до обраної “жертві”, – це початок найголовнішого людського почуття – Кохання! Гніздо купідонів – небезпечне місце для прогулянки, як з’ясувалося.

Не варто здійснювати ранковий моціон там, де граються маленькі ангели з масою боєприпасів. Може статися, що серце не витримає і згорить від надлишку почуттів і несподіванки, точно так, як героїня в обіймах пернатих хлопчаків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гніздо купідонів – Адольф Бугеро.