Гобелен – Віктор Борисов-Мусатов

Гобелен   Віктор Борисов Мусатов

На тлі парку з важкими купами розрослися дерев, виступає торця білого будинку, садибного двору, вимощеної плитами і освітленого м’яким західним сонцем, глядач бачить двох жінок у світлих, старовинних сукнях з криноліном.

Одна – в віялом у руці, ниткою перлів на шиї – зупинилася, опустивши очі і задумливо полуобернулась до подруги. Друга зображена в плавному нахилі. приховує її обличчя. Ці рухи, несвідомо-граціозні, спрямовані один одному і один одного заспокійливі, ці м’які лінії роблять композицію спокійною і врівноваженою.

Назва картини відповідає його колориту – декоративно-приглушенному, заснованому на поєднанні великих колірних плям. Живопис як би нагадує “вишитий сірим шовком гобелен”. Мусатов відмовився від яскравих контрастів сонячного дня, прагнучи підкреслити відмінність створюваного світу від дійсного життя.

Тому він відмовляється і від живопису маслом, яка здається йому грубого. Він використовує техніку, яка темперу, гуаш та акварель. Відтепер всі кращі роботи Мусатов відрізняються благородною стриманістю, матовістю кольору, вона позбавлена відблисків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гобелен – Віктор Борисов-Мусатов.