Гойдалки – П’єр Огюст Ренуар

Гойдалки   Пєр Огюст Ренуар

Чудова картина “Гойдалки” – яскравий зразок індивідуального стилю Ренуара. Сюжетна лінія, побудова композиції, особливість штриха, і, звичайно, гра світла, що проникає крізь крони дерев і падає на землю безліччю сонячних зайчиків – це Ренуар, і помилки тут бути не може.

Сюжет простий – молода дівчина, що стоїть на гойдалках увечена бесідою з чоловіком, поверненого до глядача спиною. Свідками бесіди виявляються ще один чоловік і маленька дівчинка, які прислухаються до розмови, то просто чекають його закінчення.

Сьогодні передбачається, що натурницею для картини виступила Маргарита Легран, з якою Ренуар познайомився роком раніше, а через кілька років дівчину звела в могилу віспа.

З першого погляду привертає до себе увагу наряд дівчини – білосніжна драпіровану сукню з вертикальною лінією кокетливих синіх бантиків. Колір цієї прикраси перегукується з піджаком пана в капелюсі, однак, протиставлено в стильовому плані: строгий піджак чоловіка і легковажний вбрання дівчини.

На задньому фоні можна помітити групу прогулюються людей, силуети яких зливаються з навколишньою природою – не відразу і розгледиш. Але головне достоїнство роботи полягає у зображенні сонця, що проникає крізь листя, завдяки чому весь навколишній пейзаж виходить строкатим, хвилюючим і живим.

Чудове полотно з життєрадісним характером за свою історію побувало і в приватному зібранні, і в кращих музеях Франції, сьогодні його можна побачити в Музеї Орсе, куди вона була передана з Національного зборів Же-Де-Пом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)