Гола істина – Густав Клімт

Гола істина   Густав Клімт

Багато творів Густава Клімта були дуже скандальними з-за надмірного еротизму і порочності. Він був неабияким любителем жінок. Можливо, саме це і дало такий відтінок його картинам. Художник був далекий від політики, ніколи нею не цікавився, але він завжди боровся за те, щоб прибрати в мистецтві жорсткі рамки дозволеного. Він не був задоволений традиційним і застарілим мистецтвом, так він став першим австрійським художником у стилі модерн. Своїм надзвичайним і скандальним творчістю він вивів образотворче мистецтво на концептуально новий рівень.

У 1899 році Клімт написав картину “Оголена істина”, яка шокувала віденське суспільство і викликала в ньому резонанс. На картині зображена оголена дівчина, яка всім своїм виглядом насміхається над ображеними пристойними глядачами. Ця картина з’явилася оголошенням про початок нової епохи в живописі.

Образ героїні полотна повністю суперечить традиційними канонами зображення жінок. В особі рудоволосої красуні немає грама збентеження або сорому. Вона дуже схожа на дівчину з борделю. При написання безлічі картин Клімт запрошував позувати повій, і вони не соромилися показувати всю красу свого тіла.

Клімт прекрасно знав, якою буде реакція публіки, він навмисне вирішив випробувати їх почуття, розпалити скандал і подивитися на їх емоції. Найбільше публіку зачепила цитата з Шіллера, яка свідчить про те, що подобатися всім – погано.

Дослідники, що займаються вивченням праць Густава звикли вважати, що головна героїня картини має зв’язок з Юдифь, цього ж автора. Вони обидві за зовнішньою красою несуть зло.

У картині закладено іще один прихований зміст. Дівчина на картині тримає в руках дзеркало. У нього художник пропонує заглянути публіці, поглянути на самих себе, залишитися з собою наодинці і поміркувати про те, які ми насправді всередині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)