Гола порода – Фредерік Лейтон

Гола порода   Фредерік Лейтон

Пейзажний живопис залишається найменш вивченою гілкою лейтоновского творчості – незважаючи на те, що Лейтон створив за своє життя кілька сотень пейзажів. Це можна пояснити тим, що сам художник рідко показував на виставках свої пейзажні роботи – в його час пейзаж все ще вважався “низьким жанром”. Багато пейзажі Лейтона – такі, наприклад, як “Острів Хіос” або “На Нілі”- були написані під час подорожей, що майстер робив майже кожні літо і осінь.

Деякі з них потім ставали фоном, декораціями для його великих полотен, а деякі так і залишались “просто пейзажами”. У 1850-х роках Лейтон почав писати маслом на пленері – до цього його підштовхнуло знайомство з барбізонської школи і роботами Каміля Коро.

Майстер знаходив у роботі на пленері велике задоволення, хоча і не ставив її на чільне місце – як, скажімо, це робили імпресіоністи. Такі його різні пейзажі, як “Гола порода” , вельми далекі від академічних канонів і чимось нагадують роботи знаменитого співвітчизника Лейтона, Констебла, який теж прагнув “як можна точніше відобразити особливості атмосфери і виникають у зв’язку з цим ефекти освітлення”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)