Голова дівчини – Карл Брюллов

Голова дівчини   Карл Брюллов

Геній романтичної епохи XIX століття Карл Павлович Брюллов протягом багатьох років був пов’язаний з Імператорською Академією мистецтв. Пройшовши дванадцятирічне навчання в Академії, художник заклав міцний професійний фундамент, дав практичну можливість успішно шукати свої шляхи в мистецтві. Протягом цього часу вчителями академіста Брюллова були професори А. В. Іванов, А. Е. Єгоров, В. К. Шебуев. У 1834 році Академія мистецтв присвоїла Брюллову звання почесного вільного общника і право носити мундир старшого професора.

Трохи пізніше, з 1836 по 1849 рр. майстер став викладачем Академії. Якщо робота в історичному жанрі для Брюллова завжди була предметом напружених роздумів, болісних пошуків, виснажливих чувань – повній інтелектуальної та емоційної самовіддачі, – то портрет спочатку був рідною стихією. Багато видатні роботи живописця в цьому жанрі не були замовними.

Їх створення було для художника реалізацією пориву натхнення. Для Брюллова, який мав неприборканим артистичним темпераментом, завжди значно важливіше і привабливіше був процес роботи як реалізація істинно творчої, натхненної, художнического пориву, ніж копітка обробка сюжету, приведення його до завершеного вигляду в готовому творі. Ось чому кількість задумів Брюллова, виявлених в альбомах, ескізах, на окремих аркушах значно перевершує число втілених сюжетів.

Творчий політ у цього геніального художника завжди випереджав рутинну професійну роботу. Вільна кисть “великого Карла” знаходить блискучі можливості неформального самовираження в цілій серії портретних ескізів та етюдів. Унікально якість живописця: будь-який його витвір, на будь-якій стадії залишене, здається завершеним, бо детальне пророблення задуму передує перенесення його на полотно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)