Голова жінки – П’єр Огюст Ренуар

Голова жінки   Пєр Огюст Ренуар

Інша сфера, в якій повністю розкрився яскравий талант молодого живописця, був портрет. Правда, Ренуар не намагався розкрити глибину образу, дати розгорнуту психологічну характеристику людини. Він писав майже виключно молодих жінок і дітей, прагнучи передати молодість і красу, свіжість і чарівність своїх моделей.

“Голова жінки” у цьому відношенні дуже характерний. Бути може, тут ми маємо справу з одним з ескізів до картини “Купальниця” , про що, зокрема, свідчить рушник на плечі молодої жінки. У всякому разі – це, безсумнівно, портретна робота Ренуара: етюд голови молодої натурниці. Спокійним, але уважним, майже пильним поглядом дивиться вона на глядача.

Спостерігаючи за мімікою людського обличчя, Ренуар прагне відобразити вираження в його миттєвій неповторності, і тим самим стверджує імпресіоністичний принцип у портретному мистецтві. Композиція статична і традиційна – голова натурниці поміщена в центрі майже квадратного полотна, однак зображена в легкому нахилі, а поворот плечей моделі повідомляє фігурі необхідне рух. Картина написана в білих і рожевих “танучих” тонах на тлі улюбленим художником берлінської лазурі, що переходить в зелене.

Чудова живопис цього маленького шедевра Ренуара: тонкі, що просвічують, немов акварельні, мазки створюють враження матерії, готової розчинитися в навколишній атмосфері. Мальовничий лад сприяє створенню привабливого в своїй безпосередності, типово “ренуаровского” образу. “Голова жінки” належить до найкращих з наявних в РФ творів цього художника. В Ермітаж картина надійшла в 1935 році з Державного музею нового західного мистецтва в Москві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)