Голова жінки – Пабло Пікассо

Голова жінки   Пабло Пікассо

На початку століття Пікассо разом зі своїм близьким другом Карлосом Касагемасом приїжджає підкорювати Париж. Саме тут він бачить точку відліку своєї слави і світового визнання.

Друзі селяться у французького товариша, який знайомить їх дівчатами, веселими та безтурботними, з радістю позують привабливим іспанцем. Голову однієї з них Пікассо зобразив на своєму полотні, обравши для цього манеру імпресіонізму. Інша фатальна красуня, Жермен, розіб’є серце вразливому і ранимому Касагемасу, і через деякий час, знехтуваний, він вистрілить спочатку у неї, а після в себе. Жермен залишиться налякана, але неушкоджена, а Пікассо втратить кращого друга, що дасть поштовх до його самого сумного і сумного “блакитного періоду” творчості.

Вдивляючись в портрет молодої особи, нескладно помітити вплив творчості інших художників на Пікассо. Це проступающее крізь серпанок зображення навіває думки про картини Огюста Ренуара або Клода Моне. Тут немає ні однієї чіткої лінії, а вся канва сплетена з мазків, які на перший погляд здаються хаотичними, але підпорядковані якоїсь небаченої художньої гармонії. Якоюсь певністю відрізняється лише погляд, який можна охарактеризувати як пронизливий і кілька томний.

Крізь численне хитросплетіння мазків глядач може розрізнити світле волосся, укладене в пишну зачіску тієї моди і високу капелюх, прикрашений квіткою. Фон картини зведений до мінімуму, щоб не відволікати від погляду героїні, а колірна палітра відрізняється деякою тусклостью і приглушеністю, яка ще більше виділяє ці яскраві гарячі очі.

Сьогодні картина, що зображає чаровницу, подруга якої назавжди вкрала серце і життя одного Касагемаса, знаходиться в приватній колекції, куди вирушила після аукціону. Власник запропонував за імпресіоністський портрет невідомої більше 3 млн.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)