Голубівник – Василь Перов

Голубівник   Василь Перов

Відчуттям щастя, молодості і свободи наповнена ця робота художника. Сюжет простий, легкий і зрозумілий, він позбавлений усіляких труднощів і глибинних смислів. Перед нами молодий чоловік, зайнятий улюбленою справою. Голуб’ятники – улюблена забава не тільки московських хлопчиків, але і дорослих людей. Розвага це характерно для романтичних натур і енергійних.

Автор створив картину, що розкриває образ голубятника – сильного, простодушного, відкритого молодого хлопця. Лише кілька деталей – вибитий передній зуб, натільний хрестик на грудях і розпатлане русяве волосся – говорять про героя набагато більше, ніж довгі розповіді. Перед нами безсумнівно добрий, товариський хлопець, емоційного і вибухового темпераменту. Він упевнено тримається на козирку даху голубиного будинку. Погляд голубятника звернений високо в небо, де кружляє зграя голубів.

Одвічна мрія людини про політ у цьому погляді, світла заздрість і безмежне щастя. Все говорить про те, що предметом зображення стала молодість і щастя. Видно, що голубник облаштована з любов’ю до вихованців, передбачена навіть завіса. Самі голуби, виписані автором точно і зі знанням справи, зовсім не бояться людини, видно, що вони звикли довіряти своєму господареві і ніколи не бачили від нього ніякого зла. Сонячне світло заливає дах будинку, блакитне літнє небо займає чи не половину композиції.

Вся композиція картини немов спрямована вгору. Уміло поєднуючи літні, легкі і спокійні кольори, гру світла і тіні, автор наповнив свою роботу незвичайною теплотою і життєлюбством. Глядач заражається позитивною енергією і абсолютно дитячим захопленням, що панують на роботу майстра жанрового живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Голубівник – Василь Перов.