Гомер та його провідник – Адольф Бугеро

Гомер та його провідник   Адольф Бугеро

Гомер та його провідник Полотно французького академіста Адольфа Бугеро належить до епохи живопису, що вбрала в себе два напрямки – неокласицизм і академізм. Змішання ідеалів античного листи і салонного мистецтва породила на світ надзвичайної краси полотна у виконанні живописця. Кожна картина Бугеро гідна споглядання і прийняття серцем, але в різноманітті побутових сюжетів і аллегоричних картин “Гомер та його провідник” виглядає найбільш реалістично і сумно.

Сліпий поет, автор “Одіссеї” і “Іліади”, – Гомер – постав у роботі худим і блідим старцем. Його тугу і глибоку тривогу розділив хлопець – поводир. Якщо сліпий Гомер і його очі поїдені сліпотою, то хлопчик, навпаки, наділений величезними розкритими очима повними зрячою туги і тривоги за свого підопічного.

Сцена з життя блукача-поета гнітить безпорадністю перед спокусою інших закидати камінням Гомера. Пара бадьорих гульвіс на дальньому плані шаліє над неміччю старця. Хоча руки одного з чоловіків, взметнувшиеся вгору, можуть означати нарікання бродячим собакам. Он вони, там, на далекому плані несуться чорною зграєю до блукачам. Дует з старості і юності Бугеро підкріпив обдертим псом.

Саме він завдав стільки клопоту поводирю, перегородивши дорогу. Однак його поява символічно такий же бродячої життям, яку веде поет Гомер. Небезпека, що підстерігає безпорадний дует ще попереду. Про неї художник не згадує, а лише дає зрозуміти, що голодна зграя ось-ось наздожене Гомера з хлопчиком. Очікування гавкоту, кидків і оскалу собак запобігла картина, стуливши композицію на тому етапі, коли можна ще щось зробити, наприклад, кинути камінь, затиснутий в дитячій руці.

На тлі гнітючої картини окремим штрихом можна виділити роботу, як шедевр живопису її великим розміром, яскравими чистими фарбами, поєднанням переднього і дальнього планів в єдиному тоні, без контрасту, різких кидків тіней. Палітра Бугеро вгадується легким серпанком і єством фарб. Колорит роботи дуже теплий, денний, практично невагомий. Як шкода, що цей день затьмарений бідою і сліпий немічністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Гомер та його провідник – Адольф Бугеро.