Гонець. Повстав рід на рід – Микола Реріх

Гонець. Повстав рід на рід   Микола Реріх

Картина “Гонець”. На полотні художник пише настільки давню історію, що навіть не збереглося про ті часи достовірних даних. Лише відгомони 9 століття, обривки, дрібні крупинки зібрані в “Повісті тимчасових років”, яку старанно вивчав майбутній великий живописець.

В ті часи на слов’янських землях не було згоди – то набіги варяг, то внутрішні сутички. І ось, дізнавшись про майбутній набігу, поспішає гонець на той берег річки з тривожним повідомленням: “повстав рід на рід”. На полотні детально передана архітектура, вірування і вся атмосфера тієї епохи.

На пагорбі стоїть давньоруське городище, частокіл навколо нього обвешен черепами коней – стародавній звичай для захисту від нещасть. Картина нічна, безмовна, дві людини в човні так само тихі й замислені: на їх віку збувається християнське пророцтво про війнах, залишається лише покірно слідувати наміченим шляхом. Яскравий серп місяця визирає з-за пагорба і висвітлює округу. Люди тих століть – насторожені фігури, меч при стегні. Вони ковзають в ботике, видолбленном з дерева. На картині точні археографічні деталі нанизані на нитку самої справжньої життя.

Цікаво, що ця картина була дипломною роботою Миколи Реріха. Вона привертала до себе увагу і П. М. Третьяков придбав для своєї галереї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)