Гора Атагояма в районі Сіба

Гора Атагояма в районі Сіба

Гора Атагояма перебувала на сході міста Едо в районі Яманотэ, де розташовувалися особняки дайме і високопоставлених самураїв Едо. Хиросигэ зобразив відкривається від Атагояма вид на міську забудову, з храмом підноситься Цукідзі Хонгандзі та бухту Сибаура. На горі було розташоване знамените синтоїстське святилище Атаго-дзіндзя.

Найзначнішим і улюбленим святом Атаго-дзіндзя був Бисямон-мацурі, присвячений Бисямонтэну – охранителю північного напрямку в буддійської моделі світу та одного з семи богів щастя. Зазвичай він зображується в образі воїна, одягненого в лати самурая, як і показано в гравюрі.

“Посланням Бисямонтэна” обирався хто-небудь з городян. Після церемоніального вкушання рису він повертався в святилище, піднімаючись по сходах, – цей момент і відображений Хиросигэ. Перший план займає кут святилища і фігура Бисямонтэна. На голові у нього шолом, прикрашений водоростями і папороттю. За спиною жердину симэнава, з ритуальною солом’яною мотузкою і вплетеними в неї смужками паперу. В руках велика ложка сямодзи. На поясі величезний маточка сямодзи.

У ранній версії цієї гравюри відсутня темно-синя смуга, що йде по краю платформи на передньому плані. Основні колористичні зміни торкнулися далекого плану пізнього варіанти. З’явилася синя смуга, що гармонує за кольором з смугою на передньому плані.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)