Гора Святої Вікторії – Поль Сезанн

Гора Святої Вікторії   Поль Сезанн

Краєвид “Гора Святої Вікторії” – світла, яскрава робота. Пастельні, блакитні відтінки надають чуттєве, романтичне відчуття. Полотно відрізняють прості форми і композиційні рішення. Для пейзажу характерна багатоплановість. На передньому плані зображено невеликі будинки, закомпоновані в тісному сусідстві один з одним. Дальній план вибудовує образ гори Святої Вікторії.

Для картини характерні колористичне перетікання, переливи, свого роду зрушення кольору. Небо, чисте й безхмарне, написано єдиним тоном без переривчастих відтінкових переходів. Силуетне зображення гори обрамлено насиченим, глибоким синім кольором.

Гора Святої Вікторії нагадує великого розміру торос льоду, який забарвлює і додає холодні відтінки навколишньої дійсності. Блакитні, бузково відтінки створюють легкі тіні і примарне сяйво вікон у будинках. Горбисте, нерівне простір французького пейзажу пробуджує це різноманітність і колірну динаміку, ускладнюючи, збагачуючи образотворчий ряд.

Пейзаж вийшов багатобарвним, але при цьому без надмірної строкатості і декоративності. Навпаки, для полотна характерна м’яка, згладжена колористична гама, без колірних сплесків і різких контрастних надлишок. У картині багато етюдного, легкого, повітряного. Складною, непростий гармонією постає співвідношення всіх перекличок, колірних і світло-тіньових нюансів.

У пейзажній полотна тканини переважають блакитні, золотисті, зелені відтінки. Світ побудований таким чином, що він пронизує собою весь простір полотна, насичуючи його теплим золотим оксамитом сонячних променів. Обсяг картині надають тонкі контурні обриси будівель, гірських вершин, ліній горбистій поверхні. Подібна контурне обведення виглядає ненав’язливо і надає необхідну глибину і обсяг зображенню. Пейзаж не втомлюєшся розглядати і милуватися цікавими відтіночними поєднаннями. Картинна площина пейзажу точно розфарбована різнокольоровими крейдами.

Гора Святої Вікторії – гарне місце французького Провансу, нагадує казкові пейзажі, втілює дитячі казкові сни, наповнені спокою та мирного, радісного буття. Зображення гори Святої Вікторії віддалене, виведено на дальній план і не виступає, як центральний образ, а швидше, як збудований елемент композиції. Холодні неприступні гори Провансу вступають у своєрідне протиріччя із зображенням будинків, які наповнені життям, домашніми клопотами і турботами. Зображення будинків тріпоче фарбами і теплим подихом життя, в той час, як образ гори відрізняється єдиним колоритом, крім переплетення кольору, нав’язливе деренчання, мерехтіння світла і тіні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)