Гори в Провансі – Поль Сезанн

Гори в Провансі   Поль Сезанн

Краєвид “Гори в Провансі” являє собою чудовий зразок гарної природи півночі Франції. Гори в Провансі – це не прямовисні, круті гірські масиви, а гори простих похилих форм і обрисів. В основі полотна гармонія колористичного рішення і контрастного зображення картини. Побудова образів нагадує акварельний живопис. Разом з тим є щось від живопису східної цих легких, плавних затеках фарби. Дата створення даної роботи відноситься до періоду між 1886 і 1890 роком. Пейзаж в даний час належить колекційних зборів постимпрессионистической живопису Галереї Тейт у Лондоні.

Гори в Провансі виступають центральним образом у пейзажі, заповнюючи перший план полотна. Трохи оддалік видніються горбисті простору Провансу і невеликі, збиті в групки будинку. Загальний колорит полотна переважно охристо-зеленуватий в сполученні з чорною контурної обведенням.

Для створення малюнка гір використовувалися відтінки сірого, вибіленої охри, насичені теракотові відтінки. Всі виліплює і підтримує образ не тільки на рівні форм, але і на рівні єдиного, не вибивається із загального ладу, кольоровідчуття.

Зображення гір в більшості своїй затемнене. Тіні точно в’їдаються в гірські прожилки і поглиблення. Чорна фарба затікає в щілини гірської породи, вгризається в невеликі кам’яні капіляри або розростається і нависає мов передгрозова мертвотно-чорна тінь. Подекуди сильна тінь вступає в протиріччя з яскраво освітленою поверхнею, при цьому створюється різко окреслена світло-тіньова кордон.

Крім того, інтенсивне освітлення в поєднанні з особливістю нанесення барвистого штриха створює ефект сильно розтушованого пастельного зображення, нанесеного на папір зі спеціальним фактурним малюнком. Постимпрессионистическое зображення і відрізняється подібної складної технікою сприйняття картин, коли одна зображувальна техніка підміняється інший або сильно видозмінюється, і при цьому трансформуються або з’являються нові художньо-зображувальні засоби. Ускладнюється не тільки сама структура і композиція полотна, ускладнюється розуміння зображуваного.

Роботи постимпрессионистической спрямованості, як правило, абстрактні, аж до повного руйнування і фрагментації дійсності. Багато в чому вже і пейзаж “Гори в Провансі” досить відвернений і умовний. Точно лінії тепла або сильного руху повітря і переливи масляної фарби утворюють характер струистих відсвітів. Образотворчий ряд картини наповнений різноманітними образами, завантажений точно білий аркуш, списаний дрібним почерком. Велика кількість образів, форм і складних обрисів робить пейзажне зображення цікавим, яскравим, активним. Невелика смуга білого неба розбавляє надмірно насичений образотворчий ряд, додаючи відчуття відкритого необмеженого простору, мирного, безтурботного неба, протилежної частково перевантаженому образами французькому прованскому пейзажу. Не втомлюєшся розглядати деталі пейзажній роботи, занурюючись в структуру полотна, намагаючись зрозуміти кожну образотворчу деталь.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гори в Провансі – Поль Сезанн.