Горобина – Ігор Грабар

Горобина   Ігор Грабар

Ще одна поетична сторона російської природи – осінні пейзажі. Існує думка, що осінь на полотні, в рівній мірі, як і захід, дуже важко зіпсувати – яскраві фарби дерев завжди будуть виглядати естетично і розкішно. Не обійшов цю пору року і Ігор Грабар. Його картина “Горобинка” надзвичайно барвиста.

Центральним кольором роботи є насичений червоний – їм художник зобразив листя і грона горобини. Відтіняє яскравий акцентний колір – густий жовтий, втілює довгу спадаючу листя берези, готової ось-ось скинути себе цей красивий наряд. Виключної мальовничістю відрізняється фон – це зелена галявина з проглядивающей коричневою землею, жовті поля далеко і біло-блакитне спокійне осіннє небо. Майстер філігранно грає з квітами і їх поєднаннями.

Техніка написання картини також вельми примітна – довгі впевнені мазки, контрастні поєднання, об’ємне реалістичне втілення елементів. Роботу слід віднести вже до постимпрессионизму – ця картина не є миттєве враження, а споглядальне осмислення тривалого стану навколишнього світу, втілене на полотні. Композиція досить проста і “розріджена” – вільно розставлені дерева, чіткий живописний фон, яскраві кольори дозволяють в повній мірі насолодитися представленим пейзажем.

Однак, незважаючи на вільне побудова, робота сприймається дуже цілісно і гармонійно. Ігор Грабар створив своєю талановитою рукою ще одну ліричну оду красі, витонченості і розкоші осінньої пори.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)