Горобини – Ігор Грабар

Горобини   Ігор Грабар

Картина “Горобини” Ігоря Грабаря була написана в 1924 році, дослідники творчості художника відносять її до пізнього періоду його творчості. Після чотирнадцяти років занять науковою діяльністю, художник знову звертається до малювання і з-під його пензля з’являються нові шедеври.

Аналіз цієї картини показує відносну простоту побудови композиції. Художник на тлі сільського пейзажу зобразив кілька горобиновий дерев, які займають весь передній план. Але глядач, уважно розглядаючи цю роботу Ігоря Грабаря, починає відчувати невловиме відчуття легкої тривоги.

Колорит картини досить своєрідний: верхня частина написана в темних і кілька похмурих тонах. Художник виділяє тут по-осінньому низьке синє небо і зелень горобиновий листя. На цьому вельми песимістичному фоні дальній план картини виглядає досить світлим, але це тільки підсилює тривожний настрій роботи Ігоря Грабаря.

Світлове рішення, що використовується художником в картині “Горобини” досить нереалістично. Падаюче світло і відкидні деревами тіні говорять про те, що сонце знаходиться спереду картини, з боку глядача. Але в той же час саме з цієї сторони і насувається темна хмара, темрява, помітна нагорі полотна. Можливо, цим художник хотів сказати, що треба завжди вірити в краще, що за темними хмарами завжди вигляне сонце.

Багато дослідників творчості чудового російського художника Ігоря Грабаря відзначають, що його картина “Горобини” написана в експериментальній манері, так як в цей час художник потроху відходив від наслідування стилю французьких імпресіоністів, виробляючи свій неповторний спосіб письма, так витончено передає всю красу рідної художнику природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)