Город на Монмартрі – Вінсент Ван Гог

Город на Монмартрі   Вінсент Ван Гог

Картина написана в 1887 році під час перебування в Парижі. У той час Монмартр ще не був містом у повному розумінні цього слова. Більшу частину його займали поля і сільські будинки, хоча поступово Монмартр вже починав ставати частиною французької столиці.

Ван Гог зобразив тоді ще типову для Монмартра частина, де городи сусідили з полями. Три млини користувалися великою популярністю серед туристів. На одній з них, найвищою була оглядовий майданчик, звідки відкривався прекрасний вид на Париж.

Ван Гог створив дуже легкий, атмосферне повітря пейзаж. На тлі світлого неба з сиреневатими пір’ястими хмарами видніються млини і дахи будинків, написані відтінками блакитного. Широкий, просторий передній план відведено полів. Колір землі дуже гармонійно вписується у загальний колорит за рахунок поєднання теплих вохристих відтінків з блакитними і бузковими мазками.

Ця картина є однією з ранніх робіт Паризького періоду. Зображуючи городи, Ван Гог використовує короткі мазки контрастних відтінків, що вказує на його знайомство з технікою імпресіонізму. Небо ж написано в більш спокійній, класичній манері. З допомогою переважання блакитних тонів Ван Гогу вдалося передати повітряну атмосферу поки ще незайманою людиною місцевості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)