Гортензія (Дві сестри) – Берта Морізо

Гортензія (Дві сестри)   Берта Морізо

Під кінець життя Берта Морізо намагається поєднати два своїх головних пристрасті: живопис і любов до доньки. Мати і дочка часто прогулюються навколо озера в Булонському лісі під Парижем і намагаються запам’ятати різноманітні явища і стани природи, столітні дерева або величних лебедів.

Дві героїні “Гортензії” – це кузини Жюлі Жанни і Поль Гобиллар, увагу яких сконцентровано на їх власній красі. Брюнетка дивиться прямо перед собою, як якщо б вона сиділа перед дзеркалом. Легке рожеве муслиновое сукню з блакитним відтінком відкриває глибоке декольте. Берта Морізо зображує тут особистий простір обох сестер, а також момент їх спільного проведення часу. Дівчатка Гобиллар вбираються серед квітів. Мотив квітки дуже часто повторюється в творчість Берти Морізо, в основному в якості символу жіночої привабливості. Зображені тут дівчата, власне, і є квіти. Можливо саме ця картина і підказала Марселя Пруста назва “У тіні квітучих дівчат”.

Квітчаста діагональ проходить від великий блакитний гортензії у верхній лівій частині, прямуючи до червоного квітці, який лежить на колінах однієї з дівчат, що знаходиться трохи ззаду. Між цими двома точками можна помітити блакитну троянду, прозорість суконь і світлу шкіру обох сестер.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Гортензія (Дві сестри) – Берта Морізо.