Господи, камо грядеши? – Аннібале Карраччі

Господи, камо грядеши?   Аннібале Карраччі

Картина ця, незважаючи на свої скромні розміри, незмінно справляє глибоке враження на глядачів і по праву вважається одним із шедеврів Аннібале Карраччі. Сюжет для роботи художник почерпнув з ранньохристиянського апокрифа, згодом не раз пересказанного в середньовічних “Житія” святих.

Апостол Петро останні роки життя провів у Римі. Коли тут почалися гоніння на християн, він вирішив тікати з міста. На Аппієвій дорогою йому зустрівся Христос. Петро спитав його: “Господи, камо грядеши?” .

Спаситель відповів своєму учневі, що йде в Рим, щоб знову бути розп’ятим. Тоді Петро засоромився своєї втечі і розцінив слова Христа як веління повернутися в місто і зазнати там мученицьку смерть. Даний сюжет, незважаючи на свою драматичність, досить рідко зустрічається в живопису, але Карраччі втілював його, як мінімум, два рази.

За рік до початку роботи над цією картиною він вже змалював зустріч апостола Петра з Христом на Аппієвій дорозі на зводі капели Черазі в церкві Санта-Марія делъ Попало. Правда, перша робота не відрізнялася тієї виразністю та глибиною, які властиві представленої тут картині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Господи, камо грядеши? – Аннібале Карраччі.