Гра в піжмурки – Франсіско де Гойя

Гра в піжмурки   Франсіско де Гойя

У 1774 році Гойя починає працювати на королівській мануфактурі гобеленів – живописець розписує картон, який виступає як ескіз для майбутнього гобелена.

Картина “Піжмурки” відноситься саме до цієї серії робіт, написаних на картоні. Молодому художнику спочатку доручали лише ескізи сцен полювання або риболовлі, але зі схвалення короля Гойя почав створювати сюжети з повсякденного життя іспанців. Сьогодні когось може здивувати, що одного разу художник вибрав для нового ескізу сюжет гри, але сучасники майстра дуже любили цю забаву, знаходячи її веселою і цікавою.

Як ми бачимо на картині не соромилися цього часу і аристократи – всі учасники танцюючого кола одягнені в дорогі одяги, що вказує на їх високу походження. Гобелен за ескізом Гойї був призначений для прикраси спальні інфантів у палаці Ель Прадо, і його художнє рішення вказує на популярний у той час стиль рококо.

Мануфактурі Гойя присвятив 18 свого життя і за цей час створив понад 60 картин для гобеленів. Частина з цих чудових гобеленів збереглася і нині знаходиться в замку Ескоріал недалеко від Мадрида, розписані картони ж знайшли своє заслужене місце в музеї Прадо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Гра в піжмурки – Франсіско де Гойя.