Графиня Ганна Протасова з племінницями – Ангеліка Кауфман

Графиня Ганна Протасова з племінницями   Ангеліка Кауфман

Картина швейцарського майстра живопису неокласицизму Анжеліки Кауфман “Графиня Ганна Степанівна Протасова з племінницями”. Розмір картини 123 х 159 см, мідь, масло. Протасови – графський і дворянський рід, за переказами стародавніх родословцев що походить від московського боярина Луки Протасьевича, колишнього в 1330 році послом в Твері.

Його правнук Григорій Протасьевич, воєвода мценськ, 1423 та 1424 роках розбив татар, а в 1429 році изменнически захоплений в полон татарським князем Айдаром. У XVII столітті багато Протасови були мешканцями і стряпчими. Степан Федорович був сенатором, а Яків Якович – генерал-поручиком і членом військової колегії. Генерал-поручик Петро Степанович, Григорій Григорович Олександр Якович – були сенаторами. Вдова останнього, Варвара Олексіївна, уроджена Бахметева в 1801 році зведена з дітьми, імператором Олександром I в графське гідність.

Зі смертю її сина Миколи Олександровича Протасова обірвалася графська галузь Протасових та прізвище ця, з графським титулом, перейшла до Н. А. Бахметєву. Одночасно отримала графський титул камер-фрейліна Ганна Степанівна Протасова та її племінниці. Цей рід Протасових внесений в VI частина родовідної книги Московської Орловської і Тульської губерній.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Графиня Ганна Протасова з племінницями – Ангеліка Кауфман.