Графиня Сан Мартіно – Помпео Батоні

Графиня Сан Мартіно   Помпео Батоні

Картина італійського живописця Помпео Батоні “Графиня Сан Мартіно”. Розмір портрета 99 x 74 см, полотно, олія. Знатне італійське сімейство Сан Мартіно володіло герцогським палацом у місті Алье області П’ємонт. Цікавий також той факт, що на батьківщині художника Помпео Батоні у Лукка, починаючи з XI століття, існує кафедральний собор Сан Мартіно. Цей собор Сан Мартіно був заснований в 1063 році єпископом Ансельма.

Збудований спочатку у романському стилі, головний собор Лукки Сан Мартіно був повністю перероблений в XIV-XV століттях. Втім, три різномасштабні арки зі складними колонами в нижньому ярусі фасаду собору Сан Мартіно досі являють собою зразок архітектури романського мистецтва, верхні три яруси прикрашені лоджіями. Головний портал собору Сан Мартіно прикрашає чудова різьба відомих майстрів, архітекторів і скульпторів Нікколо Пізано і Гвидетто та Комо.

У принесли Батони популярність портретах позам моделей нерідко надано схожість з відомими античними скульптурами, як, наприклад, на картині “Граф Вюртембергський” , в якій портретований представлений в позі статуї Геракла Фарнезе. Стиль Батони є витонченою квинтэссенциэй античного мистецтва, академічного живопису ренесансу, поєднанням віянь рококо з елементами неокласицизму. Класичні мотиви в живопису Батони досить легко впізнавані в позах моделей, у трактуванні портретованих осіб, малюнку оголених тіл в картинах міфологічної тематики.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)