Граки прилетіли – Олексій Саврасов

Граки прилетіли   Олексій Саврасов

Свою одну з найвідоміших картин “Граки прилетіли” відомий російський живописець написав у 1871 році. Картина відразу привернула увагу глядачів і критиків своєю простотою і безпосередністю. Після її написання, художник отримав пропозицію про покупку цієї картини Третьяковим для своєї колекції.

Незвичайне майстерність художника проявилося в цій роботі: дивно тонко вдалося йому передати весняне пробудження російської природи після довгого морозної зими. Картина не блищить фарбами, це і не потрібно: м’які, спокійні тони точно передають настрій ранньої російської весни, в картині використовується багато сірих і коричневих відтінків.

Олексій Саврасов на картині “Граки прилетіли” зобразив околицю звичайної російської села. Сніг ще лежить у деяких місцях, але вже зрозуміло, що скоро весна повністю увійде у свої права. Ось у правій частині картини вже з’явилася проталина зі стоїть у неї холодною водою. На передньому плані художник зобразив молоденькі голі берізки, що здаються беззахисними і крихкими. На їх поки голих гілках сидять тільки що повернулися з далеких країв, куди відправлялися на зимівлю, граки. Приліт граків віщує швидку весну і кінець холодів.

За простим парканом з дощок видно широке поле, вкрите снігом. Роботи поки не почалися, йде тільки підготовка до них. Видніються дахи сільських будинків, церква з дзвіницею. Небо, тягнеться до самого обрію, теж говорить про швидке наближення весни. За хмарами воно наповнене яскравою соковитою синявою, на тлі якої силуети птахів на гілках дерев виглядають особливо контрастно.

Картина “Граки прилетіли” дуже свіжа, легка й радісна, художник з великим задоволенням показує глядачам весняне оновлення природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Граки прилетіли – Олексій Саврасов.