Гравці в карти – Поль Сезанн

Гравці в карти   Поль Сезанн

В кінці 19 століття знаменитий французький художник Поль Сезанн написав серію картин, на яких зображував гру в карти. Всі картини мають одну назву – “Гравці в карти”.

Чим більше зростала кількість картин, тим менше людей на них зображено, а також зменшувалась кількість другорядних об’єктів на картині. Зрештою, найбільш запам’ятовується і популярною стала остання картина з цієї серії, вона стала для художника ідеальним варіантом його задуми.

На картині зображені два чоловіки, які грають у карти. Сезанн дуже любив селян, тому і зобразив їх на своєму полотні. Він зобразив неспішну і розмірене гру в карти, гравці спокійні, вони сидять за невеликим світлим столом в одному з місцевих закладів. Якщо взяти до уваги кількість подібних картин, можна зробити висновок, що художник часто бував у подібних закладах і спостерігав за гравцями людьми. Він добре вивчив їх поведінку, завдяки тому, що вони мало рухаються під час гри.

На своїй картині Сезанн майстерно зобразив експресію, створив відчуття динаміки, за допомогою детального зображення міміки і жестів гравців. Всі ці речі він зміг поєднати зі своєю манерою живопису. Картина виконана в яскравих світлих відтінках, що створює в картині живу атмосферу обиденщини. Фон картини виконаний розмито, він зовсім не нагадує стіну забігайлівки, він схожий скоріше на щось абстрактне.

На полотнині глядач спостерігає протистояння двох людей, натхнених азартом і повністю затягнутих в карткову гру. У нашому світі карти часом є не просто частиною гри, вони також можуть передбачити долю людини.

На цій картині карти використовуються людьми для розваги. Якщо розглянути вирази облич героїв, можна помітити, що вони дуже зосереджені, вони розмірковують над кожним ходом, придумують стратегію гри, щоб отримати перемогу над супротивником, вони настільки серйозні, що створюється враження, що від результату гри залежить їх доля. І це зовсім не жарти, адже досить часто в азартні ігри люди грають на великі кошти та інші цінні речі, і часто бувають такі моменти, коли великий програш ламає всю подальше життя гравця.

Можливо, глядач якраз спостерігає той самий момент, коли вирішується доля гравців. Дивною обставиною є те, що відбувається все це в якійсь забігайлівці. Але незважаючи на те, що герої самі по собі досить прості люди, в цей момент вони виглядають дуже важливими персонами. Це і є головним сенсом всього полотна, Поль Сезанн нарешті домігся того, чого хотів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)