Гравці в кості – Джузеппе Марія Креспі

Гравці в кості   Джузеппе Марія Креспі

Полотно “Гравці в кості” написано італійським живописцем Джузеппе Марія Креспі в кінці XVII століття. Сюжет закручений навколо однієї з найдавніших ігор – в кістки. Героями оповідання стали бідно одягнені люди, убогість яких підкреслена прогалинами в одязі і вельми сумним інтер’єром.

Використання автором твору холодних сірих фарб додало сумних і сирих нот до сцени. До гравців можна відчувати лише жалість, упускаючи можливість покартати їх за таке проведення часу. Адже ще невідомо, на гроші грають чоловіки або на інтерес. Примітна одяг гравців – звичайна для самого Креспі і така екзотична для сучасника. Зверніть увагу на багатошаровість костюмів і смішні спущені панчохи. Голови чоловіків покривають дивні головні убори, споруджені з брудною лляної тканини. Взуття у героїв стоптане, шати зяють дірами, з яких пробивається білизна натільної білизни.

Незважаючи на бідність, гравці гладко поголені. Шкіра їх осіб збуджена і обветрена, утворюючи рожеву коросту на щоках. Руки, видно, не знають спокою. Вони натруджені, пальці м’ясисті, широкі долоні. Гра в кості – єдина розвага для бідняка після важкого дня. Це віддушина і шанс отримати заряд хорошого настрою. Білі кістки перекочуються по столу зі стуком, відкриваються перед ігроманами, обіцяють удачу, уявний успіх або розтрату. Бути може, від падіння кубиків залежить завтрашній день чоловіків. Що вони будуть їсти, пити, де спати. В цьому теж є якийсь азарт.

Креспі написав сумне полотно, незважаючи на те, що ідея зачіпає веселі моменти їх життя. Обстановка приміщення сонливо-сумна і в силу фарб, підібраних в унісон з убогістю і убогістю персонажів, і в силу вечірнього часу доби. Навіть пляма червоного сюртука одного з гравців не робить палітру радісніше. Приглушений вечірнє світло ще проникає у вікно, даючи можливість чоловікам розіграти ще один хід.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гравці в кості – Джузеппе Марія Креспі.