Гребля в Моулси, поблизу Хемптон-Корта – Альфред Сіслей

Гребля в Моулси, поблизу Хемптон Корта   Альфред Сіслей

Гребля в Моулси, поблизу Хемптон-Корта [1874] Сіслей завжди прагнув жити поблизу річок, тому вода, в яку, здається, був не на жарт закоханий художник, – неодмінний елемент його картин. Навіть там, де її немає у звичному “водоемном” вигляді, вона все одно присутня, перетворюючись в дощ або сніг.

Вода, зі своєю мінливістю, взагалі приваблювала імпресіоністів, будучи для них земним “еквівалентом” неба. Для Моне будь ставок ставав джерелом драматичних сюжетів, виливаючись на його полотнах у бурхливу стихію. Вода у Сіслея виглядає набагато спокійніше і, якщо можна так висловитися, дружелюбніше по відношенню до людини. Вона одушевлена присутністю людини, яка, зводячи акведуки, водопровідні станції, дамби, робить “облагородженим” її існування і перетворює в ще одну область додатку своїх праць.

В якості ілюстрації до сказаного наводимо дві картини Сіслея – “Гребля в Моулси, поблизу Хемптон-Корта” і “Сіна в Аржентее”, 1872 . Дещо змінюється образ води в морських пейзажах, написаних Альфредом в кінці життя. В цих роботах він втрачає своє повсякчасне спокій, чи не вперше виступаючи обуреваемим пристрастями романтиком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Гребля в Моулси, поблизу Хемптон-Корта – Альфред Сіслей.