Грецька мадонна – Джованні Белліні

Грецька мадонна   Джованні Белліні

Картина Джованні Белліні “Грецька мадонна”. Розмір картини 82 x 62 см, дерево, темпера. Особлива тема мистецтва Белліні – його численні “Мадонни”, більша частина яких виконана в майстерні художника і підписана тільки його ім’ям, що часто створює труднощі в атрибуції.

Ранні “Мадонни” Белліні близькі образів Мантенья, але поступово набувають класичну ясність і простоту, почуття, просвітленої задумі. Віддалено нагадує ікону зображення скорботно задумливою Марії, ніжно обнявшей сумного немовляти, говорить ще про одну традицію, від якої відштовхується майстер, – традиції середньовічної живопису.

Однак абстрактна натхненність лінійних ритмів і колірних акордів ікони тут рішуче подолана. Стримано суворі у своїй виразності колірні співвідношення конкретні. Фарби правдиві, міцна ліплення обсягів модельованої форми досить реальна. Витончено ясна печаль ритмів силуету нерозривно пов’язана зі стриманою життєвої виразністю рухів самих фігур, з живим людським виразом обличчя Марії. Не абстрактний спіритуалізм, а поетично одухотворене, глибоке людське почуття виражене в цій такий простий і скромний на вигляд композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Грецька мадонна – Джованні Белліні.