Гріхопадіння і вигнання з Раю – Мікеланджело Буонарроті

Гріхопадіння і вигнання з Раю   Мікеланджело Буонарроті

На створення фрески із зображенням гріхопадіння людства у художника Мікеланджело пішло 3 тижні. Навіть в нічний час доби працював він над своєю роботою, а для освячення Мікеланджело прикріплював до своєї капелюсі запалені свічки. Зображення складається з двох частин. У лівій його частині відбувається вчинення людьми первородного гріха. На правій частині фрески Адам і Єва, гнані ангелом, залишають рай. Розкидисте дерево розділяє ці два епізоди.

У сцені спокуси, зображеної зліва, глядачі бачать перших людей, що знаходяться в тіні густого листя дерева пізнання. Крону обвиває його супротивник у вигляді жінки зі зміїним хвостом. Адам і Єва, перші люди, які уособлюють ідеальну і величну людську красу, піднімають свої руки до дерева добра і зла.

Мікеланджело, за допомогою гри світлотіні і природних розворотів, зробив їх руху граціозними і гармонійними. Хоча з біблійної історії саме жінка вмовила чоловіка послухатися Бога, художник робить Адама головною дійовою особою фрески, а Єва просто сидить біля його ніг.

З лівого боку глядач може побачити картину, де люди вже порушили боже застереження і вчинили гріх, за який понесли своє покарання. Ангел, що тримає меч у своїй руці, виганяє перших людей і перегороджує їм зворотний шлях в рай. По обличчю Адама ковзає гримаса болю і страху, змішані з каяттям. Єва, безпорадно заламує руки. Вона не сміє підняти своєї голови перед ангелом, так як відчуває свою провину і боїться відплати. Тепер люди не здаються прекрасними створіннями, приниження, страх і каяття спотворили їхні обличчя.

До сьогоднішнього дня фреска, що зображає людське гріхопадіння, красується на склепіннях знаменитої Сікстинської капели. З причини того, що робота Мікеланджело проходила під самою стелею собору, художник використав у своїх творах лаконічні лінії, уникаючи хитромудрих завитків і маленьких деталей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гріхопадіння і вигнання з Раю – Мікеланджело Буонарроті.