Гулянка в день народження принца Вільгельма III – Ян Стін

Гулянка в день народження принца Вільгельма III   Ян Стін

Картина голландського майстра побутового жанру Яна Стіна “Гулянка в день народження принца Вільгельма III”. Розмір картини 46 х 62,5 см, дерево, олія. Повна назва картини художника “Гулянка на честь дня народження принца Вільгельма III від 14 листопада 1650 року”. Вільгельм III Англійська – голландський принц, син Вільгельма II Оранського і Генрієтти-Марії, дочки Карла I Англійської, став внаслідок революції 1688 року королем Англії. Все поєдналось, мабуть, щоб погубити слабкого від народження дитини: Кромвель переслідував його як Стюарта, Людовік XIV відняв у нього князівство Оранское і вже в 1661 році у нього померла мати. Вже в ранній молодості став виявлятися твердий, серйозний характер принца.

Під час заворушень, які супроводжували в 1672 році вторгнення короля Франції Людовика XIV в Нідерланди, Голландія і Зееландия обрали принца Вільгельма III штатгальтером, а Генеральні штати – генерал-капітаном і великим адміралом республіки. Нетовариська характер Вільгельма III, його відокремлена життя в Гемптонкурте і Кенсінгтоні, його холодне ставлення до англіканської церкви, пристрасть Вільгельма до голландцям, його строгість до якобитам робили його у Великобританії непопулярним, між тим як в Нідерландах Вільгельм постійно користувався найбільшою прихильністю.

Вільгельм ніжно любив свою дружину, королеву Марію, і довго залишався неутешним після її втрати. Глибоко релігійний, Вільгельм III мав, однак, якістю настільки рідкісним в його час – цілковитої терпимістю до інших віросповідань.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гулянка в день народження принца Вільгельма III – Ян Стін.