І ми бачимо – Микола Реріх

І ми бачимо   Микола Реріх

Картина “І ми бачимо” найбільш часто зустрічається назва. Є ще одне – “І побачимо”, взято з авторського списку картин Н. К. Реріха за 1917-1924 роки. На ній зображений Нерукотворний Лик Христа, відображений на полотні.

Існує кілька легенд про виникнення цього образу. Розглянемо одну з них. Царю Едесси Авгар захворів невиліковною хворобою і відправив за допомогою до Ісуса свого посла. Цар хотів запросити Ісуса жити в його місті або отримати Його зображення для свого зцілення.

Дійшовши до того місця, де Христос зазвичай проповідував, посол-художник спробував намалювати Христа. Але коли він почав дивитися на Нього, то сліпуче світло, що виходило від Христа, не давав йому можливості не тільки намалювати, але й дивитися на Нього. Коли Христос дізнався, що художник безуспішно намагається зобразити Його, то Він умив обличчя і приклав до нього білий плат, на якому відбився Його Лик. Цар, отримавши цей плат, зцілився і наказав прибити це Зображення на негниючу дошку і повісити в ніші над брамою міста.

В цей картині Лик написаний у традиційній іконографічної манері на платі, який тримає ангел. Найбільш приголомшливе враження справляє погляд усевидющих, добрих і в той же час суворих і глибоко проникають у душу глядача очей Спаса. Подібно ченцеві, ураженого небесним видінням, глядачеві важко відвести очі від зображення Спаса. Немов всі надії та мрії людини, що прагне до духовного преображення, зосереджені в цьому образі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)