І ми продовжуємо лов – Микола Реріх

І ми продовжуємо лов   Микола Реріх

Картина “І ми продовжуємо лов”. Чотири рибака, зображених на картині, несуть і глибоко символічне значення і цілком конкретне. Хоча зображені не апостоли, а ченці все тієї ж громади, заснованої Святим Сергія Радонезького, згадка про рибалок направляє нашу уяву до апостолів, які в більшості своїй були звичайними рибалками. Коли ж вони на заклик Ісуса, пішли за ним, за відомим висловом Христа уподібнилися “ловців людей”, тобто змогли залучити прихильників і послідовників Його Вчення.

У картині простір відчинилося за всіма напрямами. Слідуючи рериховскому символізму, ми вже розуміємо, що це простір духовне і в ньому за наказом Христа апостоли “ловлять” людські душі, щоб просвітити їх істинним світлом. Самого Христа в картині немає, але ми вгадуємо його символічний образ у вигляді досить широко поширеного уявлення про нього як про Сонце.

До такого висновку можна прийти, також порівнюючи полотно Реріха з відомим ескізом ватиканського килима Рафаеля на тему Чудесного лову. Реріх багато в чому слід композиційній побудові і малюнку персонажів великого італійця, проте замінює золотий німб Христа і його рожевий гіматій західним небом і диск денного світила.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)