І ми трудимося – Микола Реріх

І ми трудимося   Микола Реріх

Картина “І ми працюємо”. Рано вранці, коли небо залите золотим сонячним світлом, ченці з відрами на коромислах виходять з монастиря, який розташований високо на горі. Повільно і спокійно вони рухаються до річки. Незважаючи на те, що їх нелегка ноша, вони смиренно трудяться, знаючи про цінності праці, спрямованого на загальне благо.

Їх глибока віра майстерно передається художником з допомогою живописних засобів. Перше, що помічає глядач, – це яскравий золотистий колір, який заливає все полотно. Подібно до цього всепроникному світлі почуття гармонії, миру та благочестя народжується в старанному праці ченців.

Хвилясті обриси звивистої річки, похилені фігури монахів і серповидні коромисла повторюються в округлих вигинах пагорбів. Ритмічність цих елементів надає картині особливу легкість і таємничість і допомагає передати те відчуття рівноваги і спокою, що досягається в постійному щоденному працю.

Цією роботою Реріх ніби нагадує, що істинний сенс життя розуміється і досягається через ідеали, укладені в повчаннях св. Сергія Радонезького, що в образній формі і було передано в кожній картині серії “Санкта”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


І ми трудимося – Микола Реріх.