І ми відкриваємо ворота – Микола Реріх

І ми відкриваємо ворота   Микола Реріх

Картина “І ми відкриваємо ворота”. Тут Микола Реріх звертається до теми “духовної відкритості”, до якої закликав святий Сергій Радонезький.

Ми бачимо ченця, що відкриває арочні ворота, за якими – дорога, що веде до давньоруського монастиря. Через відкриті ворота видніються хвилясті пагорби, звивиста річка – пейзаж, настільки характерний для північної російської природи. На одному з пагорбів стоїть каплиця. “Ніхто і ніщо не може позбавити людину в устремлінні до світлого майбутнього, до відкритих воріт Світла”, – писав художник.

Ворота ділять картину на два композиційних і смислових плану. Окреслюючи межу між земним світом і божественним, художник дає можливість глядачеві відчути сам момент проходження через “святі ворота” у світ духу. Преподобний Сергій Радонезький протягом багатьох століть асоціюється з такими поняттями, як “світ” і “світоч”.

Картина нагадує нам про необхідність бути відкритими того, іншого світу. Стіни монастиря пофарбовані сутінковим світлом заходу. Ми бачимо проблиски світла, що з’являються з глибини простору монастиря, які по мірі наближення до глядача стають яскравішими. Ці маленькі вогники світла – полум’я свічок, запалених в руках ченців. Але це лише зовнішній пласт розуміння картини.

Глибинний сенс полягає в жертовному шляху монахів, які залишили спокійне життя монастирів і вийшли в цей похмурий світ, щоб у самовідданому служінні принести йому світло знання. Свічки в їхніх руках символізують цей світ. Всім відомо, що в Росії Преподобний Сергій Радонезький протягом багатьох століть асоціюється з такими поняттями, як “світ” і “світоч”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


І ми відкриваємо ворота – Микола Реріх.