Ідилія – Адольф Бугеро

Ідилія   Адольф Бугеро

Що відчуваєш, коли дивишся на цю пару? Трепет і конфуз, інтерес і надію на продолфжение. Полотно “Ідилія” великого Адольфа Вільяма Бугеро написана в період розквіту академізму. Завдяки канонами раціональної естетики та логіки мистецтва кінця XIX століття, “Ідилія” вийшла справжньою і природною. Єство відносин, зрозумілі особи, абсолютно земної ліс, молодість, прекрасні тіла – данина епосі. Автор облагородив загравання і домінуючу пристрасть юнака. В оповіданні немає вульгарності. Тут багато сорому та ігри – ігри емоцій, гри словами.

Бугеро був славен написанням людей. Як правило, його полотна писалися з зображенням персонажів в повний зріст, з дотриманням справжніх пропорцій і зростання. “Ідилія” яскраво демонструє талант художника, як знавця людської анатомії і міміки. Його герої отримали красиві тіла і колір шкіри білого молока.

Тендітні плечі дівчини відкрили ласе “не можна”, її колір, саме колір, близький до оксамиту персика. Бугеро упакував героїню практично всю одежу і вкрив волосся рожевим хусткою. Такий хід не був особливо властивий оповіданню любовних сцен. Хочеться виділити трохи не вдався дальній план. Він виглядає, як фотошпалери, з незрозумілою тінню на вертикальній площині. Хоча майстер припускає тут перспективу, тікала вглиб лісу, горизонт “притягнутий” ближче, ніж треба.

Бентежить різкий абрис драпірування жінки і розмите пляма за її спиною. Немов Бугеро щось затирал чи перекрив зверху. Також неприродно виглядають зарості дерев кольору спаржі. Хочеться додати більше насичених тіней, поглибивши прохолоду крон і розбавити однаковий настрій планів головного і далекого. Опускаючи ці нюанси, хочеться сказати про полотні резюмирующие слова.

“Ідилія” – красива і багата емоціями. Це солодке мить флірту і тепло нав’язливої любові. Бугеро – знавець не тільки наших тіл, він майстер людських відносин в маслі…Його називали розпусником недоброзичливці, але хіба це так?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)