Іконостас Успенського Собору у Володимирі-Деісусний Чин – Андрій Рубльов

Іконостас Успенського Собору у Володимирі Деісусний Чин   Андрій Рубльов

У иконном деисусе, який співвідносний з образами фрескового ансамблю, як би посилені, загострені індивідуальні характеристики Спаса і представлених у молінні перед ним святих. На центральній іконі деісус “Спас у Силах” зображений Ісус Христос з розкритим текстом Євангелія, що сидить на престолі.

Святі, що моляться перед Спасом, представлені на інших іконах, виконані самозреченої віри в справедливий суд. Для кожного персонажа знайдені дивно точні проникливі характеристики, які не порушують разом з тим інтонаційного єдності всього ансамблю. Вміння об’єднати єдиним емоційним звучанням великі багатофігурні групи становить одну з особливостей композиційного дару Андрія Рубльова.

В образі Богоматері підкреслять ємний монументального характеру плавний текучий силует, порушується акцентованим жестом протягнутих в молитві рук. Всі зображення перейнято лагідною і сумною благанням, заступництвом “за рід людський”. Справжньою прикрасою колориту деісусного ряду є вкомпонованние в певних місцях і з певним розрахунком різні по площі і конфігурації ділянки червоної кіноварі.

Це геометричні обрамлення фігури Спаса на престолі в центрі, широкі плащі архангелів і вузькі виразні вкраплення на іконах святителів Григорія Богослова та Іоанна Златоуста. Присутність в деисусной композиції серед молільників святих двох постатей архангелів Михайла і Гаврила, сходить до давньої традиції зображення по сторонах центрального образу Ісуса Христа поклоняються йому “небесних сил”.

У живопису Андрія Рубльова образів ангелів надається особливе значення. У фресковом ансамблі Успенського собору у Володимирі численні лики ангелів представляють виключне по красі і різноманітності видовище, залучає людину у світ піднесених почуттів і настроїв. Ангели на іконах деісус органічно доповнюють зображення ангелів, кричать в небо і землю, свивающих небесний звід, що стоять за апостолами в “Страшному суді”, поклоняються Богоматері, урочисто сидить на престолі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Іконостас Успенського Собору у Володимирі-Деісусний Чин – Андрій Рубльов.