Іконостас Успенського Собору у Володимирі-Святковий Чин – Андрій Рубльов

Іконостас Успенського Собору у Володимирі Святковий Чин   Андрій Рубльов

Розташовувався над деисусом святковий ряд, ілюструє євангельські події, зберігся не повністю. Все дійшло п’ять ікон: “Благовіщення”, “Зішестя в пекло”, “Вознесіння” , “Стрітення” і “Різдво Христове” . Більшість дослідників схильні розглядати ці пам’ятки як твори майстерні Андрія Рубльова і Данила Чорного.

Три святкові ікони із зібрання галереї виконані різними майстрами, але їх об’єднують єдність масштабу, композиційно-мовленнєві і колористичні принципи, бездоганність малюнка. Згідно давньої традиції, авторами малюнка або графічної прориси були провідні майстри, їх називали знаменщиками. Ймовірно, такими знаменщиками володимирських “свят” були “содруги” Андрій Рубльов і Данило.

У попередньому малюнку закладено було дуже багато, так що подальша робота фарбами, якою б індивідуальною вона не була, зберігала основні властивості образу, визначене провідним майстром. Ось чому володимирські “свята” не випадають з єдиного ансамблю іконостаса. Можливо, відповідальні зображення або деталі писалися головними майстрами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Іконостас Успенського Собору у Володимирі-Святковий Чин – Андрій Рубльов.