Іконостас

Іконостас

На іконі представлено іконостас з 7 рядів. Над Царськими вратами з зображенням Благовіщення та чотирьох євангелістів, з Таємною Вечерею на сіни – знаходиться образ “Зішестя в пекло”, є центральним для святкового ряду з 13 ікон. Вище – “Спас на Престолі, з майбутніми Богоматір’ю і Предтечею” – середник апостольського ряду з 13 ікон. Над ним – “Богоматір з Немовлям на Троні з майбутніми св.

Антонієм і Феодосією, і архангелами”, – центральний образ пророчого ряду з 13 ікон. Ще вище – “Вітчизна” – середник праотеческого ряду, що складається також з 13 ікон. Над “Вітчизною” – “Розп’яття” – центральний образ Страсного циклу з 5 композицій, розміщених в завершальних іконостас напівкруглих навершиях.

Навершя увінчані маківками з хрестами. Місцевий ряд включає в себе зображення: “Врятував Смоленський”, “Диво Димитрія Солунського”, “Успіння Богоматері” – праворуч; “Богоматір Казанська”, “Трійця”, “Св. Микола Можайський” – зліва. Над бічними дверима з зображенням архідияконів – “Причащання хлібом” і “Причащання вином”.

Під місцевим поруч розташовані 6 ікон: “Порятунок св. Миколою потонулого юнака”, “Жертвоприношення Авраама”, “Втеча в Єгипет”, “Явище Христа средовеку” , “Сцена з життя Димитрія Солунського”, “Благовіщення у криниці”. Твір в стилі палехських ікон XIX століття. Являє іконографічний інтерес і музейну цінність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)