Імперський монумент жінці-дитині – Сальвадор Далі

Імперський монумент жінці дитині   Сальвадор Далі

Картина “Імперський монумент жінці-дитині” – вертикальне полотно, перенасичене деталями. Сам монумент має чітко фаллическую форму. Верхня частина його ніби висічена з каменю-пісковику. Рельєф, звільнений різцем скульптора з фактури каменю, здається майже відчутним.

Динамічності полотну додають хмари, мазками повторюють вигин верхньої частини монумента; вони ж врівноважують композицію у правій частині картини.

Долоня, подпирающая округлу форму на вершині монумента, – явно данину шекспірівського бідному Йорику. Скульптура згинається вправо, являючи глядачеві ланцюжок тривожних образів і нав’язливих ідей. Конгломерат фантасмагоричних голів – алюзія на барельєф з чотирма американськими президентами на горі Рашмор. Потім – голова орла з хижим дзьобом. Далі – голова-свічник: обличчя в профіль, перетікає в обличчя анфас. Голова лева з оскаленной пащею. Середня частина картини – шалений змішання рук, голів, сідниць.

В основі монумента – погруддя жінки з оголеними грудьми, що спирається на розкритий квітка. Зімкнуті повіки жінки, рот напіввідкритий. На землі біля підніжжя монумента спочивають руїни античного храму. У лівому кутку – старе авто; світло його включених фар яскравим жовтим мазком притягує до себе погляд глядача, вихоплюючи з темряви хиткий місток над прірвою. Завершальні штрихи у цьому храмі торжествуючої еклектики – силуети Наполеона і Мони Лізи.

У правій нижній частині картини – стелаж ; на його полицях – колекція ключів. Простір аж до обрію вимощене кам’яними плитами. Далеко, на межі видимості, – крихітні людські фігури.

По суті, це монумент, в якому художник зобразив зліпок власного внутрішнього світу, враженої і схвильованого вторгненням в нього Гала: дружини, матері, музи, дитини в одній особі. В цій жінці Дали полягала ціла низка іпостасей, що, в свою чергу, породило безліч образів, пофарбованих у кольори тривоги, невпевненості, жадання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Імперський монумент жінці-дитині – Сальвадор Далі.