Імпровізація – Василь Кандінський

Імпровізація   Василь Кандінський

“Імпровізація 28”. Основний леймотив твори – хрестовий похід проти традиційних естетичних цінностей і мрії художника про кращому, більш духовному майбутньому через перетворюючу силу мистецтва.

Кандинський наскрізними схематизированними засобами зображує катастрофічні події на одній стороні полотна і рай духовного порятунку на іншій. Наприклад, зображення човна і хвиль це глобальний потоп, змії і гармати з’являються на лівій стороні, у той час яскраве сонце, і святкові свічки з’являються праворуч.

Художник прагнув виразити внутрішній стан і динаміку народжується XX століття. Переворот у свідомості художника викликало наукове відкриття про розкладанні атома. Кандинський писав: “Воно відгукнулося у мені подібно раптового руйнування всього світу. Раптово звалилися товсті склепіння.

Все стало невірним, хистким і м’яким. Я б не здивувався, якби камінь піднявся в повітря і розчинився в ньому. Наука здавалася мені знищеної: її найголовніша основа була тільки помилкою, помилкою вчених… на дотик шукали істину, в сліпоті своїй брали один предмет за інший”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Імпровізація – Василь Кандінський.