Індустрія на службі війни – Фредерік Лейтон

Індустрія на службі війни   Фредерік Лейтон

Лейтон завжди говорив: “Фреска – це вищий жанр живопису, заради якого я готовий піти на будь-які жертви”. Інтерес до настінним розписам зародився у Лейтона ще в юності, коли він подорожував по Європі зі своєю сім’єю і мав можливість побачити видатні розпису майстрів минулого. У Британії перша була замовлена фреска художнику для церкви святого Михайла в Линдхерсте. Вона називалася “Мудрі і нерозумні діви” .

Сюжетом для цієї фрески послужила відома новозавітна притча про дів і світильниках. Виконуючи замовлення, Лейтон випробував нову техніку спиртової фрески, яка передбачала використання суміші бджолиного воску, скипидару і лавандового масла, робила фарби більш стійкими.

Для вологого клімату Туманного Альбіону така техніка, безсумнівно, підходила краще, ніж традиційна “італійська”. Ту ж техніку Лейтон застосував, працюючи над монументальними фресками на індустріальні теми для лондонського музею в Південному Кенсінгтоні. Вгорі ви можете побачити одну з цих фресок – її назву: “Індустрія на службі війни”. Робота над цими фресками розтягнулася майже на два десятиліття, і сам Лейтон зауважив з цього приводу: “Південний Кенсінгтон зробив все, щоб звести мене в могилу”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Індустрія на службі війни – Фредерік Лейтон.